Monika Seil ( 2.část )

13. února 2007 v 13:35 | Faitheen |  Kdosi psal ... →Když já píšu
,,Ahoj, mami!" Pozdravila jsem a doufala že jse ještě nebude zlobit kvůli tomu ránu, jak jsem jí ve spěchu zabouchla před nosem.
,,Ahoj, co jste dělali ve škole?" Uf, nezlobý se.
,,Nic, jenom jsme se představili a pak jsme dostali tyhle papírky." Teprve teď
sem se na ten papírek koukla, předtim na to nebyl čas jelikož jsem musela Terku přesvědčovat aby se přestala smát. Jinak by se asi smála ještě rok.

Základní škola Matematická, Karlovy Vary, Třída 8.C ŘEDITEL: Petr Koles TŘÍDNÍ UČITELKA:Sandra Mrkvičková
ČESKÝ JAZYK: Sandra Mrkvičková
MATEMATIKA: Jana Sýčková
NĚMECKÝ JAZYK: Sandra Mrkvičková
ANGLICKÝ JAZYK: Sára Milá
FYZIKA: Olga Fointová
PŘÍRODOPIS: Valerie Alková
ZEMĚPIS: Zdeněk Milan
DĚJEPIS: Zdeněk Milan
VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Pavla Soulová
RODINNÁ VÝCHOVA: Sára Milá
OBČANSKÁ VÝCHOVA: Patrik Kostka
TĚLESNÁ VÝCHOVA: Alena Novotná
HUDEBNÍ VÝCHOVA: Leona Dyanová
CHEMIE: Kamil Vyskočil
PRACOVNÍ ČINNOSTI: Nela Roubová
nebo POČÍTAČE: Patrik Kostka
Patrik Kostka!? (mezi tím jsem papírek automaticky předala mámě) To je snad překlep. Jestli ne, tak že by to byl ten krááásnej 20 letej hnědookej bruneťák co dělá moderátora ESA na NOVĚ??
Když v tom mé ůvahy bleskurychle ukončila máma. Která se začala hlasitě řechtat a při tom občas řekla:
,,Mrkvičková, hi , a kde má Mrkvičku!!"
Teď už naší třídní začínám opravdu litovat.
Tý, tý, tý......... zvoní mi mobil, kdo to asi bude? Terka! To jsem mohla čekat.

,,Tery?!"
,,Ahoj Moni! Četla sis už ten papírek?"
,,To je snad jasný. Ale kdyby si se tak nesmála mohla jsem si ho přečíst už ve škole."
,,A dočetla si se až k tomu že máme jako učitele taky Patrika Kostku?"
,,Jo! Vůbec tomu nemůžu uvěřit,myslele jsem že je to jen překlep, ale když to tam máš i ty tak je to asi pravda."
,,Já to taky vůbec nechápu. Že by moderátor ESA byl taky učitel?"
,,Ale co když je to jenom jeho jmenovec? I když něco mi říká že to je on."
,,Fakt? A kdo ti to říká? No, přiznej se, koho tam máš?"
,,Nedělej si srandu, Tery. To se jen tak říká."
,,No jo, už budu muset končit. Jinak bych si vyplácala všechen kredit. Zítra se můžem taky ještě porozhlídnout po škole jestli tam neposlali ještě někoho z jiných ročníků. Tak pá."
,,Dobře, a taky poznávat nový tváře. Čau."

Přibližně za 5 sekund se ozvala máma:
,,Pojď si sníst tu snídani, za hodinku je oběd!"

Po snídani, po oběďe. Zbytek dne jsem strávila koukáním na televizi, ořezáváním pastelek, úklidem pokojíčku a uvažováním jestli učitel Patrik Kostka je tatáž osoba jako moderátor ESA, nebo jenom jeho jmenovec.
Další den pro mě Terka přišla domů a do školy jsme vyrazili ještě dlouho před zvoněním aby jsme omrkli toho Patrika Kostku. Problém byl v tom že nás školník nechtěl pustit dovnitř.

,,To jsem mohla tušit!" Hudrovala Terka, a zimou poskakovala z jedný nohy na druhou.
Na to že bylo teprve září, je opravdu zima. Ale není zas tak veliká abych se musela oblíkat jako Eskymák, což Terka musí. Ona je šíleně zimomřivá a 10°C je pro ní hrozitánská zima.
,,S tím nic nenaděláš, pudem se alespoň projít okolo školy. Aby ti nebyla taková zima, Tery." Mohli bychom potkat tu Terky dvojnici, i když jí by to asi zrovna moc nezajímalo.
Její myšlenky jsou teď nejspíš u nějakýhoho hezky plápolajícímu krbu.
,,Tak pojď už!" Volá na mě Terka která si mezitím těch pár metříků odklusala a teď zase poskakuje jako čertík na místě. ,, No jo, dyť už jdu!" Odsekla jsem jí a moje myšlenky se toulaly v Ostravě, u mýho miláčka Robina. O prázdninách jsme si posílali textovky skoro každej den, taky jsem si nakonec musela kupovat kredit ze svýho. Teď si bohužel nepíšem, jelikož oba nemáme kredit. Slíbil mi ale že mi pošle v dopise svojí adresu do Ostravy.
Na vlastní oči ho uvidím nejdřív tak na vánoce. Kdybych si měla vybrat koho chci teď vidět,
Jestli 20letého Patrika Kostku nebo 14letého Robina Plška
(to je jeho celé jméno,roztomilí, co?). Vybrala bych si na 100% Robina.
Teď už ale zpátky do Karlových Varů. Školník by nás už mohl pustit dovnitř. A helemese!! To je přece Zuzka z osmičky, od nás ze školy. Mohla by nám říct kdo sem ještě přešel. Když tak vzpomínám, třídy od prvních až do čtvrtých ročníků nerozpustili a jsou furt spolu. Zatímco druhej stupeň plus pátý třídy rozeslali jako nějaký balíčky po všech školách v okolí (jenom deváťáci mají to štěstí že rozhodovali sami na jakou půjdou střední školu nebo učňák).
,,Hele Tery! Tamhle je Zuzka!" Oznámila jsem Terce která si jí zřejmě vůbec nevšimla protože doslova cupitala dál.
,,Cože?Jaká Zuzka?"Terka na mě nechápavě koukla, neměla nejmenší ponětí o kom mluvim.
,,No přeci Zuzka z osmičky! Od nás ze školy!" Vysvětlovala jsem ale Terka furt nechápala.
,,Je to Z-U-Z-A-N-A (projistotu jsem začala hláskovat, aby konečně pochpila) Delfínová z 8.b!"
,,Ahá!" Terce se konečně rozsvítilo. ,,A proč neřekla rovnou že myslíš Delfína (Zuzka se tak sice jmenovala, ale říkalo se jí tak i proto že uměla senzačně plavat)!?" Teď už jsme se rychlím krokem k Zuzce blížili. Když jsme od ní byli tak na 3 nebo 4 metry daleko, zavolali jsme na ní. ,, Ahojky Zuzí!" Zuzka se prudce otočila a překvapeně na nás koukala.
,,Jéé! Čau holky, co tu děláte?"
,,Nás poslaly taky sem, nevíš náhodou kdo je tady ještě od nás ze školy?"
,,No jasně! Poslali sem Lízu Solenovou a Ivana Kylku z 5. tříd, takže jsou teď v 6.a, Petra Erba s Milanem Fialou do 7.b, Luboše Bestrýho do 6.b, a mě s Magdou do 9.c"
,,Dikis, alespoň je nebudu muset shánět po celý škole."
,,Není zač. O vás jsem opravdu neměla ani tušení, myslela jsem že vás poslali na Hudební."
,,Ne,ne. Tam poslali Dianu s Laurou,s naší třídy. Teda alespoň si to myslim. Ale pro jistotu se jí ještě zeptám v smsce." Cvak,cvak,cvak. A zpráva byla napsána, tak jsem jí odeslala. Za dvě minuty mi přišla odpověď, tak jsem jí přečetla:
CAU MONI. JSME OPRAVDU NA HUDEBNI.
LAURA UZ NENI NASTVANA JELIKOZ JSEM
TO CEDO PRINESLA. CAUKY, A POZDRAVUJ
TAM VSECHNY. P.S.: CHYBITE MI.
,,Laura a na hudební? To si děláš srandu. Vždyť ona nezpívá, ona doslova krákorá. Nechci jí pomlouvat ale je to pravda." Ozvala se hned po dočtení sms Zuzka. A když jsem chtěla říct že ale Diana zase zpívat umí. Hned zpustila dál.
,,Laura Zpívá teda fakt příšerně. Ale Diana je ve zpěvu úplnej anděl. Jo, a Terko, viděla jsem tě včera ve městě s jedním opravdu hezkým klukem. Neříkalas že už nechodíš s Martinem."
Teď jsem začla koukat na Terezu jak na zjevení a čekala že něco řekne. Když se mi najednou rozsvítilo. DVOJČE! Ale co když ne? Třeba to byla opravdu Terka, i když je to dosti nepravděpodobné. To dřív postaví most přes Pacifik než se Terka s Martinem rozejdou. ,,Co-cože?!" Vykoktala ze sebe Terka a udiveně zírala na Zuzku. ,,Já jsem včera ve městě vůbec nebyla!" Pokračovala dál. Zřejmě už jí napadlo to samé co mě. Koukla na mě a pak už jsme jen jednohlasně vyhrkly:,,Dvojče!"
Zuzka zamrkala.,,Jaký dvojče, o čem to mluvíte?"
,,Já s Terkou jsme totiž viděly tady u školy úplně stejnou holku jako je Terka. Ta ve městě právě nejspíš byla ona! Že jo, Tery?" Vysvětlovala jsem a terka jen souhlasně přikyvovala. ,,No né, dvojnice tady na tý škole? Všichni říkají že je to hrozně nudná škola. Ale asi zas tak nudná nebude."
,,Spíš okolí školy, neviděla jsem jí vcházet dovnitř. Dokonce se včera při první hodině producírovala venku, před oknama naší třídy. Ale pak už jsem jí neviděla."
,,Ach jo, já doufala že bude ve škole alespoň nějaký to vzrůšo." Povzdychla si Zuzka. ,,Vzrůšo bude jestli příjdem pozdě. Školník si nás upeče zaživa. Nejdřív otravujem brzo ráno a pak se zase dlouho vykecáváme před školou, že ani nemáme pojem o čase." Připojila se zpátky k rozhovoru Terka.
,,Jak to myslíš brzo ráno?" Zeptala se Zuzka.
,,Chtěli jsme si něco ověřit,pokud o tom ještě nevíš.........."
,,........tak tě to nejspíš položí!" Dokončila mě bleskově Terka, jako by mi četla myšlenky. ,,A co? Co se stalo? Co jste si chtěli zjistit? Co mě položí? Co,co,co?Začala vyzvídat Zuzka.
,,Patrik Kostka!" Vychrlila jsem bez sebemenšího rozmýšlení a v očích se mi zajiskřilo nadšením.Terka pokračovala:,,Je to učitel na týhle škole! Znáš přece toho moderátora Esa na nově?"
,,P-pa-patrik K-ko-kostka?" Sice jí to nepoložilo ale začala s toho koktat. Snad jí to nezůstane napořád. ,,Vy si snad děláte srandu!? A-a na jakej ho máte předmět? A odkud to vlastně víte?" Terka si prohrábla baťoh a strčila jí těsně před oči papírek se seznamem našich učitelů. Já jsem k tomu pyšně dodala:,,Máme ho na občanku a počítače!" I když vlastně ani nevim proč, vždyť si to tam může přečíst sama. ,,Opravdu! Patrik Kostka! Takže to že je tahle škola nudná jsou opravdu jen kecy. Jestli tady učí Patrik Kostka tak na 100% není nudná!" Zuzka se už musela vznášet ještě dál než v sedmim nebi, podle toho jejího nepřítomnýho zasněnýho výrazu. Byla do něj zamilovaná víc než všechny holky na světě dohromady. Když jsem si společně sTerkou najednou všimla. Už pouštěli do školy! Šťouchla jsem do Zuzky. Byla ještě trochu duchem nepřítomna, ale i tak se s náma vydala ke vchodu do školy.
A byl tu další problém,kde jsou šatny? Včera jsme se zapomněly zeptat. I když, zas takovej problém to asi nebude. Jednoduše se poženem za ostatníma z naší nový třídy, snad někoho poznám. Jo,tamhletu holku jsem včera viděla. No,né! Tohle není škola ale klonovací centrum! Nebo už vidím dvojitě. Vedle tý holky stojí úplně stejná, jak postavou barvou vlasů i oblečením. No ne, v týhle škole si asi opravdu užiju. Můžu jen doufat aby se tu někde neschovávalo moje druhý já, tedy lépe řečeno: další dvojnice.
Zdá se mi to? Nebo na ty dvě holky Terka opravdu mává? Nezdá!
,,Čau Šarloto! Ahoj Zoe!" Zuřivě mává a volá na ty dvě naprosto identické zrzky s až skoro nepřirozenými zelenýma očima. ,,Hele Tery, odkud je znáš?" Šťouchla jsem do ní. ,,Znám je z tábora, ze Sedlčan. Neříkaly mi že chodí sem na školu. Pojď, představím tě." Šla jsem tedy za ní,Zuzka mezitím zalezla do jedný šatny.
,,Čauky Tery!" Obě holky se zářivě usmály.
,,Čau holky! Ráda bych vám představila moji nej nej nejkámošku Moniku Seilovou." Dvojčata se znovu zářivě usmála a představila se mi. ,,Ahoj Moniko. Já jsem Zoe a tohle je moje sestra Šarlota."
,,Přesně tak , jsme totiž dvojčata a díky našim jménum máme svátek ve stejný den. Mimochodem, (Šarlota si stoupla na špičky aby byla vyšší než Zoe, jinak byly úplně stejně velké) já jsem asi o 5 minut starší než tady moje sestřička. A pokud ti připadá moje jméno dlouhý klidně mi můžeš říkat Šarí, koukáš se na Hvězdnou bránu? To je manželka Daniela, víš?" Uf, taková záplava informací. To jsem teda zvědavá jak je příště rozeznám. ,,Jo dívám se na Hvězdnou bránu."
Terka na mně poznala že si musím ještě vstřebat všechny informace. Tak aby zase nezačali chrlit otázky, začala je vyslíchat. ,,Jaktože jste mi neřekli že chodíte taky sem na školu?"
,,Takto, copak ty jsi nám říkala že sem chodíš?"
,,No, vlastně ne, ale já jsem sem ještě minulej rok nechodila. A vždyť je to jedno, do jaký chodíte třídy? My do 8.C."
,,No přece taky, to sis mě nevšimla? My tebe jo, řehnila jsi se jak blázen. To jako jenom kvůli naší učitelce?" Terka se na chvilku nechápavě podívala ale pak už se začínala usmívat, tohle říkat neměli, protože Tery se jen při sebemenší zmínce o naší třídní začíná dusit. Ještě štěstí že zazvonilo, to se totiž myšlenky všech okamžitě od ,,Paní Mrkve" přesunuly k tomu jak se bleskurychle přesunout do třídy dřív než učitelka. Když pomyslim nat"o jak nám náš šatnář Lukáš Vokurča co tam s na nás ještě čekal nadával, jsem si říkala jestli si tam vůbec na všechny zvyknu. Ale naštěstí jsme se alespoň dostali do třídy dřív než třídní. Ta se ještě s někým bavila v kabinetu. Počkat! Nebyl to Kostka?!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama