Monika Seil ( 3.část )

13. února 2007 v 13:36 | Faitheen |  Kdosi psal ... →Když já píšu
,,Super, fakt super! První týden ve škole a my musíme hned v pondělí psát sloh!"
,,Klid Tery, to přece přežiješ."
,,No nevim. U nás bylo vždycky prvních 14 dní skvělý lážo plážo, a teď tohle! Já tu mrkev Mrkvičkovou asi nastrouhám do salátu!"
,,A výš že to není zas tak špatnej nápad?! Když k ní přistrouháš ještě Vokurču a přidáš kousek sebe, tak máš skvělej mrkvovo-okurkovo-hráškovej salát!"
,,Nech toho, já nejsem Lusková ale Lustová!"
,,No,a? Zní to přece stejně a já nebyla první kdo ti to řekl. No co, ty ,,můj malý hrášečku". "
,,Ježíši! Musíš teď vytahovat jak mi máma říkala v pěti letech?!"
,,No to výš že jo, hrášečku můj malej!:-)"
,,Shut up!!"
,,Můžeš mi prokázat laskavost? Hrá…"
,,Halte klape!"
,,Mluv na mě česky."
,,Klidně, pokud konečně přestaneš s tím hrá… s tou malinkatou kulatou zeleninou."
,,Ok, jestli se mnou tady v parku zůstaneš ještě alespoň půlhodinku tak se ze mě stane uplnej masožravec a nebudu vědět co to je zelenina, úplnej T-Rex. Rozmysly si jestli to opravdu chceš! Mohla bych tě totiž sežrat!:-)"
,,Dobrá, s tebe stejnak strach nemám. Asi bych ti nechutnala když nejíš zeleninu.
Ehm… změna téma neuškodí. Pořád se snažíš přivolat věci pouhou myšlenkou?"
,,Hmm, tak trochu. Ale pořád nic." Smutně jsem se podívala na zem, a pak na sochu psa v životní velikosti, co nedávno do parku dali. Jak jsem se tak na něj dívala proměnil se najednou v živýho vlčáka a přiběhl mi až k nohám kde znovu zkameněl.
,,Moni?! Co to bylo?"
,,Netušim, to bych přeci nedokázala. Nebo ano?" Ještě že tam nikdo nebyl, což bylo vlastně na pátek odpoledne docela nezvyk, ale nad tím jsem nepřemýšlela. Nevim jak dlouho jsme tam seděli, ale vím že to muselo být hodně dlouho, protože domů jsem dorazila až po setmění. A to prosim bydlíme hned vedle parku. To co mě čekalo doma snad ani nemusím říkat, i když ano.
5 dní zaracha jen kvůli tomu že příjdu pozdě a ještě zrovna když mi přišla sms od Diany jestli bychom se nemohli zítra celá parta znovu setkat!

Možná to byl jenom sen, třeba se ten pes nepohnul. Kdybych neměla zaracha tak se podívám. A co, zarach nezarach, já tam jdu! Je sobota 6:03, to budou naši ještě spát a plus tak 20 minut doufám že ještě taky. I když to předpovídali tak naštěstí neprší, to je dobře jelikož nepromoknu a tak nebude poznat že jsem někde byla. Ale kdyby začalo znenadání pršet, tak je po mně. Nedá se nic dělat, risk je zisk. Tedy alespoň to tak bývá, někdy…
Co se to tu děje?! Proč je tolik lidí okolo tý lavičky kde jsme včera byli? A co tu dělá Terka? vždyť měla být u babičky! Počkat, to nemůže být Terka! To je ta dvojnice, určitě, a dokonce i s tim klukem jak říkala Zuzka. Tedy asi, nejsem si jistá. Kruci! Já už si nejsem ničim jistá! Stačí jeden týden a hned mám život dokonale naruby a to prosím jenom kvůli jednomu mramorovýmu psovi a nějaký dvojnici! Dřív bych s toho měla radost že se mi konečně podařilo něčím hnout a děje se tu něco zajímavýho, ale teď, z nepochopitelných důvodů, mě to štve! ,,Proč!" Najednou jsem zařvala na celý park že to museli slyšet všichni v okruhu jednoho kilometru. Páreček vrabců sedících v koruně vrby nademnou vyděšeně odlétl a všichni lidi okolo si mě začali se zvláštním zájmem prohlížet, asi tak jako někoho kdo zrovna utekl ze cvokhausu. Dvojnice se však jen mírně, řekla bych že skoro upřímně usmála, koutkem oka se podívala na svého společníka a ten udělal to samé.
,,Tý-ty-ty-tý-ty-tý-ty-dy" Počkat, to je mobil, ale vždyť jsem si ho s sebou nebrala. A proč zvoní jako… budíček?! ,,Áááá, kde je ten zatracenej mobil, a tady!" No jasně, jako vždy oslnivej modrej displej který mě vždy přinutí otevřít oči, a na něm ,,VSTAVEJ TY LENOCHU ! ! !" no jo, byl to jen sen a žádný pes se určitě nepohnul ani o píď. Nebo že by tenhle kousek byla pravda? Ne to asi ne. I když…, mám pocit že 90% mého života jsou sny. No budiž, nač se zabývat sny když existuje realita, to s tou slohovkou pravda byla. Když si jí můžeme doma předepsat a pak jen opsat, protože je teprve začátek roku. Tak proč toho nevyužít. Venku stejně leje jak z konve, jak mělo, tak proč by ne? Ale teď hned ne, za pět minut je ESO! A taky ustlat, na co vůbec stlát, když se večer zase chodí spát? Vždyť je to k ničemu! Ách jo.

Nebyl tam! Rozumíte tomu? On tam nebyl! Patrik Kostka tam nebyl! Prý z osobních důvodů, a taky kvůli tomu že televize potřebuje novou krev. A ještě k tomu dali místo něj takovou anorektickou modrookou blondýnu, s vlasama až po ramena a výstřihem až po kotníky, no prostě hrůza. Myslim že se přestanu koukat na Eso. Přece už existuje takovejch hudebních stanic. Ale když nad tím tak přemýšlím, pokud není v televizi, tak by mohl být u nás ve škole. Což by mohlo znamenat že Mrkev měla možná Kostku skutečně v kabinetu. Snad tu bude platit přísloví ,,Všechno zlé je pro něco dobré" snad… Super, když jsem teď z té radostné zprávy dostala tolik energie, tak si jí raději půjdu vybýt na slohu. Zááčínáme:
,,Mé jméno jest Monika Seilová, je mi 13 let, což znamená že jsem se narodila v roce 2078, konkrétně 19. února. No a jsem tedy znamení vodnáře. Moje nejlepší kámoška je Tereza Lustová, s kterou se znám už od druhé třídy. A teď moje rodina: Moje máma se jmenuje Anna Seilová a je jí 40 let. Pracuje jako dětská doktorka. Ordinaci má pár metrů od našeho baráku, takže ráno nemusí pospíchat, což má oproti mně skvělý. Já musím do školy pořádnej kus, z Růžáku až do Tuhnic, hrůza! Nechápu proč museli zrušit tu sportovku. No nic. Můj táta se jmenuje Viktor Seil. Tomu je 43 let. Pracuje u Telecomu, ale raději by dělal něco ohledně vesmíru. Například u první české astronomické společnosti, která sice vznikla už v roce 2049 ale teprve teď nedávno začala dohánět americkou společnost NASA. A taky mám ještě sestru, sedmnáctiletou Kateřinu. Ta je teď na střední v Plzni v oboru 3D grafiky. No a všichni kromě mě a Terezy jsou bruneti. Já mám špinavý blond. "
Áááá to je nuda, to je nuda. Proč jen musí být venku tak hnusně.

--konec kapitoly--
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama