Celtic Woman

26. května 2007 v 23:10 | Faitheen |  music →Celtic Woman

Celtic Woman


Celtic Woman je originální název irského dívčího pěveckého kvarteta (sestaveného ze sólistek), jedné mladé houslistky, šéfdirigenta Irského filmového orchestru a klavíristy Davida Downese, a důležitým spolutvůrcem image tohoto projektu je autorka a producentka vizuální prezentace Sharon Browne.

První nahrávka "Celtic Woman", figurovala jako Číslo Jedna rekordních osmašedesát týdnů v žebříčku Billboard World Music.
Popově aranžovaný repertoár je sestaven nejen z irských lidových písní, ale jsou zde i přesahy k romantické nebo barokní klasice. To vše s perkusemi, baskytarou, harfou, flétnami, smyčci i dechy. Skupina koncertuje po celém světě s velkým posluchačským ohlasem.
zdroj → ČT

Celtic Woman tribute

Už tisíce let, od samých počátků irské civilizace, jsou tu písně. Zdraví každý nový úsvit a oslavují život. Hlasy, vznášející se nad horami, údolími a jezery, s sebou přinášejí starodávné příběhy, které s láskou uchováváme dodnes. Poezie písně je součástí nás samotných, je v našich duších. Žijeme jí a dýchame ji a nikde jinde to není jasnější než v Celtic Woman.
Stálo to úsilí více než 250 lidí a přes dva roky plánování, aby z tohoto irského dědictví mohla vzejít pozoruhodná a jedinečná hudební show Celtic Woman. Show tak nepodobná žádné jiné.
Celtic Woman Show
Celtic Woman je naplněním snu Sharon Browne a Dave Kavanagha z nahrávacího studia Celtic Collections Ltd. Za pomoci Davida Downese, skladatele a dirigenta, vznikla show spojující výjimečné talenty - Chlöe, Lisu, Méav, Órlu, Máiréad a Deirdre(místo Chlöe).
David Downes patří mezi výjimečné osobnosti irské hudební scény, režíroval například i slavnou taneční show Riverdance. Tentokrát shromáždil množství vynikajících irských hudebníků, mezi nimi například bubeníky Raye Feana a Robbieho Casserlyho, členy Irského filmového orchestru nebo pěveckého sboru Aontas, a s jejich pomocí vytvořil opravdu dojímavou a podnětnou show.
A kdo vlastně jsou ty talentované umělkyně?
Chlöe
Chlöe
Teprve patnáctiletá Chlöe vás svým andělským hlasem potěší písněmi 'Walking in the Air', 'Ave Maria', 'Nella Fantasia' a 'Someday'. Na turné ji nyní vystřídala Deirdre.

Lisa
Lisa
Lisino ztvárnění písní 'Send Me A Song' a 'May It Be' z filmu Pán Prstenů vám dozajista učaruje a její úsměv vás chytne za srdce.

Méav
Méav
Méav uchvacuje svým vzletným čistým sopránem v jedinečných adaptacích písní 'Danny Boy' a 'She Moved Thru' the Fair'.

Órla
Órla
Órlina píseň 'Harry's Game' je stejně skvělá jako její harfenický doprovod skladeb 'The Isle of Inisfree' a 'Ave Maria'.

Máiréad
Máiréad
Máiréad - co se dá říci jiného, než že je to opravdu jedna z nejúžasnějších houslistek současnosti. Budete svědky té nejpůvabnější hudební smršti, jakou si jen dokážete představit!

Deirdre
Deirdre
Deirdre se v první show Celtic Woman neobjevila, ale připojila se k turné až později místo Chlöe. Má za sebou mnoho různých angažmá, například roli božské Erin v show Lord of the Dance nebo spolupráci s Celtic Tenors.
homepage → celticwoman.com
Celtic Woman "Space" → myspace.com/celticwoman121

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama